Kalendarz Szachowy

Gdzie by tu zagrać w szachy?

Kalendarz zawiera informacje o 14 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt


drukuj komunikat


KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
FINAŁU DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADY i LICEALIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH – ROK SZKOLNY 2012/2013

1. Organizatorzy: Szkolny Związek Sportowy „ Dolny Śląsk „ we Wrocławiu, Sekcja szachowa MKS Rokita Brzeg Dolny, Liceum Ogólnokształcące w Brzegu Dolnym

2.Miejsce, termin: 9 kwietnia 2013 r., aula Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu Dolnym, ul. Wilcza 10. Zgłaszanie imienne drużyn w godz. 9.30-10.15. Początek I rundy godz. 10.30. Obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie w formie elektronicznej (do 5.04.) na e-mail: rafal@siwik.pl

3. Uczestnictwo:
Zawody drużynowe, w których biorą udział reprezentacje szkolne składające się z 1 dziewczynki i 3 chłopców z jednej szkoły.

Obowiązujące roczniki :
- Igrzyska rocznik 2000 i młodsi.
- Gimnazjada rocznik 1997 i młodsi
- Licealiada rocznik 1993 i młodsi

Drużyna nie może posiadać zawodnika rezerwowego. Kolejność zawodników w drużynie, ustalona na odprawie technicznej przed zawodami, nie może ulec zmianie w trakcie zawodów.

Zawody w formie drużynowej: I, II i III szachownica - chłopiec, IV szachownica – dziewczynka.System rozgrywania finału dolnośląskiego - „każdy z każdym”, jednokołowo (7 rund), 15 minut na partię dla zawodnika. Na I, II i III szachownicy chłopiec może być zastąpiony przez dziewczynkę. Finał dolnośląski z udziałem 8 drużyn.

4. O miejscu drużyny decyduje kolejno:
- duże punkty meczowe (2 , 1, 0);
- suma punktów zdobytych przez zawodników (wygrana 1 pkt, remis 0,5, przegrana 0)
- wynik bezpośredniego spotkania;
- lepszy wynik na pierwszej, ewentualnie kolejnych szachownicach;
- dodatkowy mecz po wyczerpaniu w/w kryteriów.

5. W zawodach obowiązuje Kodeks Szachowy Polskiego Związku Szachowego z 2007 r. ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dla szachów szybkich.

Wiceprzewodniczący SZS
Adam Szymczak

Autor kalendarza nie ponosi odpowiedzialności za treści lub błędy zawarte w komunikatach. Najlepszym sposobem weryfikacji danych zawartych w komunikatach jest kontakt z organiatorem.

IA Rafał Siwik© 2004-2021