Kalendarz Szachowy

Gdzie by tu zagrać w szachy?

Kalendarz zawiera informacje o 12 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt


drukuj komunikat


15-PITS-WAPNO-2013

1. Organizator
ZS w Wapnie
Wapno pl. Mickiewicza 2
e-mail: hajajacek@gmail.com
Sędzia główny: Jacek Haja hajajacek@mac.com
www: http://15pits.blogspot.com

2. Cel imprezy:
Popularyzacja królewskiej gry wśród dzieci, młodzieży i dorosłych regionu

3. Warunek uczestnictwa:
Turniej ma charakter otwarty, wpisowe dla seniorów 10 zł , wpisowe dla juniorów 5 zł, uczniowie ZS w Wapnie zwolnieni z wpisowego.

4. Termin i miejsce gry:
3.05.2013r. godz. 10-a, zapisy od 8.30 (mile widziane zgłoszenie wcześniejsze http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_5376/) sala gimnastyczna ZS w Wapnie

5. Klasyfikacja:
Za zwycięstwo w partii zawodnik otrzymuje 1 pkt., za remis 0,5 pkt., za porażkę 0 pkt.
Kolejność w turnieju szwajcarskim, przy jednakowej ilości punktów ustala się w oparciu o następujące kryteria: liczba zwycięstw (!!!), Buhcholz bez skrajnych wyników, Buhcholz pełny, progress.

6. System rozgrywek i tempo gry:
System szwajcarski na dystansie 9 rund, tempo gry: 15 min. na zawodnika

7. Nagrody:
Wszyscy zawodnicy grają w jednej grupie, natomiast nagrody są w kat.: seniorów (pierwsza 500 zł!!! za 100% wynik premia dodatkowe 500 zł zatem możliwe jest wygranie 1000 zł), w kat. juniorów nagrody rzeczowe, w kat. kobiet nagrody rzeczowe (nagrody można "łączyć"), zwykle w turnieju mamy bardzo dużo nagród rzeczowych, praktycznie wszyscy uczestnicy otrzymują drobne upominki - najlepiej przejrzeć relacje z poprzednich edycji na http://wapno.edu.pl/2011/eduapple/szachy/szachy.html W turnieju może grać komputer (na specjalnych warunkach) ale nie jest brany pod uwagę przy rozdziale nagród.

Autor kalendarza nie ponosi odpowiedzialności za treści lub błędy zawarte w komunikatach. Najlepszym sposobem weryfikacji danych zawartych w komunikatach jest kontakt z organiatorem.

IA Rafał Siwik© 2004-2021